Anadolu Internet Gazetecileri Federasyonu

Bölgedeki gazeteciler Diyarbakır’da buluştu!

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Siirt Mardin Batman Şırnak ve Kilis’teki Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi. Basın mensupları, kentteki programlarına tarihi Sur İlçesini gezerek başladı.

Ziyaretler gerçekleştirildi
Daha sonra Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Mehmet Karakoç’u ardından da Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun ziyaret etti. Ziyaretlerde yerel basının önemine dikkat çekildi.

Bölge toplantısı yapıldı
Şehirdeki ziyaretlerini tamamlayan gazeteciler, Güneydoğu Yerel Gazeteciler Derneği (GYGD) tarafından organize edilen “Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Bölge Toplantısı”nı gerçekleştirdi. Toplantıda, bölgedeki gazete ve gazetecilerin sorun ve sıkıntıları masaya yatırıldı.

GYGD’den dayanışma gecesiBölge illerinden gelen Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, dün akşam saatlerinde ise kentteki basın mensuplarıyla dayanışma gecesinde bir araya geldi. GGC Lokali’nde Güneydoğu Yerel Gazeteciler Derneği öncülüğünde düzenlenen geceye, çok sayıda basın mensubu katıldı. Sıcak ve samimi bir sohbet ortamının yaşandığı gecede, sektördeki sorunlar tartışılarak, karşılıklı fikir alışı verişi yapıldı.

Yorum Yap