Anadolu Internet Gazetecileri Federasyonu

Yasal Uyarı

AIGF Ajansının yayımladığı haber, fotoğraf ve görüntü ile internet ve sosyal medya platformları için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.

Sözleşme kapsamı dışında bu yayınlar çoğaltılamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktarılamaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. 

Anadolu Ajansı haberlerinin internet sitelerinde kullanılabilmesi için sitenin yayıncısı kuruluşun AIGF Ajansı ile bir “Abonelik Sözleşmesi” yapmış olması gerekmektedir.

AIGF ajansı haberlerinin abonelik sözleşmesi olmadan kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın 36. maddesine ve 5680 sayılı Basın Yasası’nın 15. maddesine aykırıdır ve açıkça suçtur. Ayrıca, bu durum mesleki etik ilkelerine aykırı olduğu gibi Anadolu Ajansı aboneleri açısından da haksız rekabete yol açmaktadır.

AIGF ajansı’na açıkça zarar veren bu uygulamayı yapanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmakta, men ve içtinap davaları ile zarar ve ziyan nedeniyle maddi ve manevi tazminat davaları açma hakkı saklıdır.

Kurumumuzun internet yayıncılarına yönelik özel tarifeli haber ve fotoğraf hizmeti bulunmaktadır.